Одличан наступ пливача у Бања Луци | Херцег Телевизија Требиње

Спорт - Регион

Одличан наступ пливача у Бања Луци

Извор: Радио Требиње | Фото: Радио Требиње | Датум:24.04.2017.

Пливачи Клуба водених спортова „Леотар“ освојили су три медаље, златну и двије бронзане и изборили пласман у финале у апсолутној категорији на Пливачком митингу „22 април“ одржаном у Бањалуци.

Златну медаљу освојила је Хелена Лакић у дисциплини 50 метара леђно резултатом 36,80 у категорији пливача од 11 и 12 година.

На 100 метара леђно Хелена је освојила бронзану медаљу резултатом 1:23:05, док је у дисциплини 50 метара слободно освојила такође бронзано одличје, резултатом 33:17.

У дисциплини 200 метара делфин Зоран Вујичић изборио је пласман у А финале у којем је заузео шесто мјесто резултатом 2:19:67.

Теодора Kраљевић и Јован Вукоје у Бања Луци нису освојили одличја, али су у својим дисциплинама остварили одличан наступ и отпливали своја најбоља времена.

На такмичењу су учествовала 384 пливача из Словеније, Србије, Грчке, Хрватске, Македоније и Босне и Херцеговине.

Такмичење у Бања Луци прво је на коме су требињски пливачи наступали као чланови Клуба водених спортова „Леотар“, новог спортског колектива у Требињу, а означило је и почетак такмичарске сезоне у 50 метарским базенима.

Категорија: Регион