Радник нови шампион Купа РС | Херцег Телевизија Требиње

Спорт - Регион

Радник нови шампион Купа РС

Извор: Радио Требиње | Датум:24.05.2017.

Фудбалери Леотара поражени су и у реванш утакмици финала Купа Републике Српске против Радника резултатом 2-1, чиме је екипа из Бијељине, побједом у оба меча укупним резултатом 4-1, заслужено одбранила овај трофеј и пети пут освојила наслов побједника купа.

Меч на „Полицама“ почео је одлично за домаћи тим који је већ у 3. минути, преко Ристића, „преполовио“ капитал Бијељинаца из првог сусрета.

Наде Леотара срушио је Пецо голом у 55. минути, да би побједу Раднику и у узвратном сусрету обезбиједио Китановић у 86. минути.

Побједнички пехар припао је екипи Радника, Требињцима су додијељене сребрене медаље, док је признање најбољег играча финалног двомеча понио Марко Обрадовић из Радника.

„Обје екипе у финалу на достојан начин одбраниле су институцију Купа РС. Екипа Леотара била је достојан противник, али се на терену ипак видјело – зашто је екипа Радника премијерлигаш, а зашто смо ми у Другој лиги РС. Самим тим што смо као друголигаши играли финале – исписали смо једну страницу историје Купа РС“, рекао је након утакмице Рајко Мичета, тренер ФК „Леотар“.

Категорија: Регион