Друга фудбалска лига РС, 25. коло: Пораз новог прволигаша | Херцег Телевизија Требиње

Спорт - Регион

Друга фудбалска лига РС, 25. коло: Пораз новог прволигаша

Датум:02.06.2015.

Друге фудбалске лиге РС, 25. коло: Пораз новог прволигаша

Бањалука - У дербију 25. кола Друге фудбалске лиге Републике Српске одиграном у Козарској Дубици домаћи Борац савладао је имењака из Шамца и новог прволигаша са 1:0, а стријелац јединог гола био је Предраг Пралица у 54. минуту.

Без обзира на овај неуспјех, изабраници Предрага Лукића задржали су десет бодова предности у односу на најближег пратиоца Модрича Максиму, која је у правој голеади поражена на гостовању у Добоју од Слоге са 3:5. Најљепши тренутак утакмице на стадиону "Луке" десио се у 76. минуту када је првотимац домаћих Душко Бећаревић снажним шутем са 25 метара погодио право мјесто. Добојлије су још једном овог прољећа потврдиле да имају јаку екипу, с којом у новом првенству планирају јуриш на титулу и повратак у прволигашко друштво.

Фудбалери Минерала коначно су прекинули црни прољећни низ резултата. Послије 0:0 у првом прољећном наступу, у Козарској Дубици 15. марта, заредали су десет узастопних пораза, да би у опроштају од својих навијача успјели да дођу до бода у дуелу са Озреном из Петрова и то у посљедњим тренуцима утакмице голом са бијеле тачке. Лакташи су савладали БСК са 2:1, а резултат је остао у сјени детаља из 74. минута, када је нападач Лакташа Бојан Милиновић незгодно пао на терену. Одмах је пребачен у лакташки Дом здравља, гдје је констатован лом руке.

У групи исток водећа Звијезда 09 из етно-села Станишићи поражена је на гостовању у Сокоцу од Гласинца 2011 са 0:1. Коло прије краја имају три бода предности у односу на Јединство из Бродца, које је побиједило брчанску Илићку са 4:2. Ипак, може се очекивати да изабраници Милорада Савића постану прволигаши, јер им је међусобни скор са Јединством идентичан (2:1, 1:2), а имају далеко бољу гол-разлику од ривала.

Парови 26. кола, које се игра у недјељу, 7. јуна: група запад: ЛИЈЕШЋЕ: Лијешће - Минерал, ПЕТРОВО: Озрен - Борац (КД), ШАМАЦ: Борац - Слога (Д), МОДРИЧА: Модрича Максима - Лакташи, БАЊАЛУКА: БСК - Омарска, ЖЕРАВИЦА: Јединство - Младост (ДС), МИЛОСАВЦИ: Жупа Суперпетрол - Љубић, група исток: БИЈЕЉИНА: Звијезда 09 - Вележ (Н), ИСТОЧНА ИЛИЏА: Фамос - Младост (БС), РОГАТИЦА: Младост - Локомотива, ДВОРОВИ: Пролетер - Слога Јунајтед, ПУЧИЛЕ: Горица - Јединство (БР), БРЧКО: Илићка 01 - Раднички (К), УГЉЕВИК: Рудар - Гласинац 2011.

13. Лијешће         25      6        4        15      20:46 22

14. Минерал        25      4        4        17      24:59 16