Спорт - Свијет

Фудбалери Барселоне по пети пут на крову Европе

Извор: РТРС | Фото: uefa.com | Датум:06.06.2015.
Фудбалери Барселоне побједници су Лиге шампиона.

Каталонски гигант савладао је вечерас на "Олимпијском" стадиону у Берлину екипу Јувентуса резултатом 3:1 и тако по пети пут у клупској историји славио у елитном клупском такмичењу Старог континента.

Барселона сада има пет освојених трофеја у Лиги шампиона, колико и михнески Бајерн, а више пехара у својима витринама имају само Бајерн (седам) и мадридски Реал (10).

У сјајној фудбалској представи, тим Луиса Енрикеа први је стигао до вођства голом Ракитића већ у четвртом минуту. Хрватски репрезентативац је након сјајне акције Месија, Албе, Нејмара и Инијесте постигао трећи најбржи гол у историји Лиге шампиона.

Изједначење "Старој дами" донио је Мората у 10. минуту наставка. Лихтштајнер је послао лопту у средину казненог простора Барселоне, Тевезов шут из окрета брани Тер Штеген, али се лопта одбија до Морате, који је торинским "црно-бијелима" доноси изједначење.

Предност Барселони донио је Суарез у 68. минуту утакмице. Меси је ушао у соло-продор и шутирао, а на одбијену лопту од Буфона натрчао је Суарез који је погодио за 2:1 и велику радост навијача каталонског клуба.

Коначан резултат утакмице након брзе контре и асистенције Педра поставио је Нејмар у 90. минуту сусрета.

Тим Луиса Енрикеа је вечерас заокружио сјајну сезону. Клуб са "Ноу Кампа" је поред вечерашњег трофеја у своје витрине већ смјестио пехаре намијењене намијењене најбољој екипи у Примери и побједнику шпанског Купа краља.

Категорија: Свијет