Мијат Гаћиновић закуцао Куп Њемачке! | Херцег Телевизија Требиње

Спорт - Свијет

Мијат Гаћиновић закуцао Куп Њемачке!

Извор: mondo.ba | Фото: Guliver/Getty Images/Maja Hitij | Датум:20.05.2018.

Ајнтрахт Франкфурт савладао Бајерн Минхен и послије 30 година поново освојио ДФБ Покал. Гаћиновић у судијској надокнади "овјерио" побједу.Два финала изгубили су фудбалери Ајнтрахт Франкфурта, али су из трећег покушаја стигли до трофеја који су чекали три деценије.

Головима двоструког стријелца Анте Ребића те поготком Мијата Гаћиновића у судијској надокнади екипа Нике Ковача савладала је Бајерн 3:1 на Олимпијском стадиону у Берлину и стигла до трофеја Купа Њемачке, укупно петог у клупској историји.

Ајнтрахт Франкфурт тако је спасио сезону и послије посртања у финишу сезоне у Бундеслиги освајањем Купа ипак стигао до пласмана у Лигу Европе.

Анте Ребић прошле године постигао је гол у финалу, али је његова екипа поражена са 2:1 од Борусије Дортмунд.

Ове године хрватски нападач два пута погађао је мрежу Бајерна, који је успио да поготком Левандовског анулира предност Ајнтрахта, али не и да у финишу одговори на његов други погодак.

Свој први гол Ребић је постигао у 11. минуту , послије изгубљене лопте Џејмса Родригеза на средини терена.

Услиједило је додавање за Ребића и муњевита казна за вођство 1:0.

Упркос чињеници да је поготком против Штутгарта Лука Јовић одвео Ајнтрахт у финале Купа Њемачке, финални меч против Бајерна пресједио је на клупи.

Бајерн је одговорио у 53. минуту течном акцијом и повратном лоптом за Левандовског. Одбрана Ајнтрахта то није испратила и пољски нападач рутински је послао лопту у мрежу за изједначење.

Баварци су у другом полувремену притиснули противника , ма мало је недостајало да у 78. минуту стигну и до вођства. Хумелс је погодио пречку, а само четири минуте касније све се преокренуло и то послије његове грешке.

Да Коста се изборио за једну лопту дубоко на својој половини и одмах ју послао напријед, а штопер Бајерна закаснио је са интервенцијом и Ребић је стигао до лопте коју је рутински послао иза леђа Улрајха за 2:1.

У међувремену у игру је ушао и српски репрезентативац Мијат Гаћиновић, а управо он је дефинитивно ријешио питање побједника у Берлину.

Играо се шести минут судијске надокнаде, сви играчи Бајерна укључујући и голмана Улрајха отишли су у шеснаестерац Ајтрахта, али је Виланс избио лопту послије корнера, а Гаћиновић кренуо сам на празан гол и рутински завршио акцију за 3:1 и велику побједу Ајнтрахта!

Категорија: Свијет