Liga šampiona: Juventus matiran u Madridu, Siti preokrenuo Šalke | Herceg Televizija Trebinje

Sport - Svijet

Liga šampiona: Juventus matiran u Madridu, Siti preokrenuo Šalke

Izvor: RTRS | Datum:21.02.2019.

Atletiko Madrid slavio protiv torinskog tima u prvom meču 1/8 finala Lige šampiona (2:0), dok je Mančester siti poslije preokreta odradio posao na gostovanju u Gelzenkirhenu (2:3).

Odigrana su i posljednja dva para prvih mečeva 1/8 finala Lige šampiona, i za razliku od sinošnjih duela bez golova, srijeda veče donijela je uzbuđenja i čak sedam golova u mrežama.

Iako je slovio za blagog favorita u Madridu, Juventus iz glavnog grada Španije ide sa minusom dva i imaće vraški težak posao u revanšu da zaustavi i eliminiše sjajnu četu Diega Simeonea. Sve je riješeno u finišu meča, i to u razmaku od pet minuta kada su u 78. i 83. minutu pogađali Himenez i Godin za veliku pobjedu "jorgandžija".

U Njemačkoj prava drama! Šalke je mnogo teže nego što se očekivalo prodao kožu "velikom" Mančester sitiju (2:3), barem u Gelzenkirhenu.

"Građani" su poveli pogotkom Aguera u 18. minutu, ali domaćin do odmora pravi preokret i sa dvi lopte u mreži sitija potpuno se vraća u igru. Oba puta egzekutor je bio Bentaleb, i to iz kaznenih udaraca.

Kada je u 68. minutu u svlačionicu zbog drugug žutog, odnosno crvenog kartona morao Metamendi, činilo se das šampionu Engleske nema spasa. Međutim, i sa igračem manje prvo u 85. minutu izjednačuju preko Sanea u 85. minutu prelijepim pogotkom iz slobodnog udarca, da bi Sterling potpuno umirio "Šalke arenu" golom u sudijskoj nadoknadi, koji vjerovatno znači i očekivani prolaz među osam najboljih ekipa "starog kontinenta" tima iz Mančestera.

Kategorija: Svijet