"Orlovi" savladali Španiju na startu šampionata Evrope | Herceg Televizija Trebinje

Sport - Svijet

"Orlovi" savladali Španiju na startu šampionata Evrope

Izvor: RTRS | Foto: Starsport | Datum:05.09.2015.
Košarkaška reprezentacija Srbije savladal je Španiju rezultatom 80:70 u utakmici prvog kola grupe B šampionata Evrope.

Srbija - Španija (FOTO: Starsport) -

"Orlovi" su odlično su ušli u utakmicu, Kalinić je postigao prve poene za Srbiju na takmičenju, da bi "Orlovi" ubrzo stigli i do 5:0. Međutim, Španci polovinom prvog perioda hvataju priključak, stižu do izjednačenja (7:7), te serijom 14:2 prelaze u vođstvo 21:9. Do kraja prve izabranici Aelksandra Đorđevića smanjuju rezultat na 21:11.

U nastavnu susreta srpski košarkaši se bude i sjajnom serijom Nemanje Nedovića od 10 poena, od čega dvije trojke, stižu do izjednačenja 34:34, a li su Španci na kraju ipak na odmor odtišli sa plus dva (36:34).

Treća dionica donijela je izjednačenu igru na parketu, da bi Srbija trojkom Bjelice prešla u vođstvo (46:45). U posljednjem minutu trećeg perioda, igrači selektora Saše Đorđevića sjajnom igrom stižu do najvećih 12 poena prednosti.

Srbija u posljednjih 10 minuta ulazi sa 10 poena prednosti (62:52), da bi košarkaši Serđa Skariola serijom 4-0 smanjili na minus šest. Španski košarkaši na četiri minuta dok kraja stižu na minus tri, na šta je Bjelica odgovorio trojkom za 69:66. U neizvjesnom zavšetku utakmice Španci poenima Gasola stižu na poen zaostatka 69:68. "Orlovi" trojkom Bjelice bježe na plus četiri, a već u narednom napadu poenima Bogdanovića sa distance i do 77:70. Stečenu predsnot košarkaši Srbije drže do kraja za prviu pobjedu na šampionatu Evrope.

Košarkaši Srbije u drugom kolu, sutra od 14.30 uz prenos na RTRS igraju protiv Njemačke, dok će se Španija od 21 čas, takođe uz prenos na našoj televiziji, sastati sa Italijom.

Kategorija: Svijet