Srbija pobijedila Tursku u meču za bronzu | Herceg Televizija Trebinje

Sport - Svijet

Srbija pobijedila Tursku u meču za bronzu

Izvor: Rtrs | Datum:17.07.2022.

Odbojkašice Srbije pobijedile su Trusku sa 3:0 u setovima - po setovima 27:25, 25:17, 26:24.

Ovom pobjedom Srbija je osvojila treće mjesto na turniru Lige nacija koji se igra u Ankari.

Utakmica je bila odlična, a dvorana u Ankari bila je popunjena domaćim navijačima koji su pružali veliku podršku Turskoj.

Ta podrška je malo pala poslije prvog seta koji je reprezentacija Srbije osvojila rezultatom 27:25.

U drugom setu je Srbija igrala mnogo bolje od Turske, što govori i rezultat – 25:17. Srbija je naprosto razbila Tursku u tom dijelu igre i domaća publika je skoro u potpunosti utihnula poslije drugog seta.

Iako je i u trećem setu Srbija konstantno vodila, nije moglo bez drame. Turska je čak imala i set loptu, ali nije uspjela da je iskoristi, pa je Srbija došla do trećeg seta rezultatom 26:24, a samim tim i do trijumfa.

Kategorija: Svijet