Легија херојски до бода против Реала | Херцег Телевизија Требиње

Спорт - Свијет

Легија херојски до бода против Реала

Извор: Глас Српске | Фото: Илустрације | Датум:03.11.2016.

Легија и мадридски Реал одиграли су спектакуларан меч у Варшави на затварању четвртог кола Лиге шампиона – 3:3 (1:2).

Актуелни првак Европе имао је већ послије 35 минута игре два гола вишка, погоцима Гарета Бејла и Карима Бенземе, али је Вадис Ођиђа-Офое успио да врати домаћина у игру пет минута прије одласка на одмор.

Резултат слика за цристиано роналдо разочарење

Иако се играло пред празним трибинама, Легији није недостајало мотива и енергије, а делиријум међу присутнима изазвао је Мирослав Радовић – када је у 58. минуту, са 25 метара, сјајним ударцем преварио Кејлора Наваса, други пут у двије недјеље.

Ту није био крај, пошто је Тибо Мулин голом од стативу довео Легију до сензације, на седам минута до краја, али бод 'Краљевском' клубу спасава Матео Ковачић само 120 секунди касније.

Кикс Реала искористила је Борусија јер је минималном побједом у Дортмунду над лисабонским Спортингом обезбједила пролаз у нокаут фазу у групи Ф.

У групи Е, Монако је задржао прво мјесто сигурним тријумфом над московским ЦСКА 3:0 (3:0), уз два гола Радамела Фалкаа, и дошао близу друге фазе, док је Бајер из Леверкузена преузео другу позицију од Тотенхем Хотспура побједом у Лондону голом Кевина Кампла у 65. минуту – 1:0 (0:0).

Лестер Сити ремизирао је у Копенхагену са истоименим саставом без голова и такође задржао чело табеле у групи Г, док се Порто попео на друго мјесто побједом над Клуб Брижом – 1:0 (1:0).

Група Х такође нам је донијела један неочекиван резултат, пошто Јувентус није успио да задржи предност против Олимпика из Лиона. 'Стара дама' повела је већ у 13. минуту преко Гонсала Игуаина, али је планове домаћину покварио Корентин Толисо, када је у 85. минуту главом савладао Ђанлуиђија Буфона – 1:1 (1:0).

То је искористила Севиља очекиваним слављем против загребачког Динама 4:0 (1:0), па сада има десет бодова на првом мјесту, два више од Јувеа, а шест од Лиона.