Đoković upisao prvu pobjedu na turniru u Dubaiju | Herceg Televizija Trebinje

Sport - Svijet

Đoković upisao prvu pobjedu na turniru u Dubaiju

Izvor: Rtrs | Datum:23.12.2022.

Najbolji srpski teniser Novak Đoković pobijedio je danas austrijskog tenisera Sebastijana Ofera rezultatom 2:1 (6:7, 6:0, 10:7) u drugom meču egzibicionog turnira "Svjetska teniska liga" u Dubaiju.

Bilo je planirano da Đoković danas igra sa Feliksom Ože-Alijasimom, ipak kanadski teniser je odustao i njegovo mjesto zauzeo je Ofner.

Meč je trajao 76 minuta.

Đoković je bolje otvorio prvi set i brejkom došao do prednosti od 3:0 u gemovima. Austrijanac je zaigrao bolje u narednim gemovima i uspio da izjednači rezultat. Ofera je služio servis i to je presudilo u taj-brejku.

U drugom setu Đoković je bolje servirao i vrlo brzo je zbog agresivne igre stigao do duplog brejka i rezultata 4:0, nakon čega mu nije bilo teško da mirno privede set kraju.

Meč taj-brejk koji se igra do 10 poena doneo je bolju igru srpskog tenisera i rezultat 10:7 u korist petog tenisera svijeta.

Ekipa "Sokolova", za koju igra Đoković, trenutno je druga na tabeli sa 66 osvojenih bodova i ima šanse da se sutra nađe u finalnim mečevima "Svjetske teniske lige".

Kategorija: Svijet