Haaland postigao pet golova i ispisao istoriju Lige prvaka! | Херцег Телевизија Требиње

Спорт - Свијет

Haaland postigao pet golova i ispisao istoriju Lige prvaka!

Извор: Herceg RTV | Датум:15.03.2023.

Fudbaler Manchester Cityja Erling Haaland u osmini finala Lige prvaka RB Leipzigu postigao je čak pet golova.

Prvi gol postigao je iz penala u 22., dvije minute kasnije Haaland je postigao svoj drugi gol, treći je zabio krajem prvog poluvremena, a istim tempom nastavio je i u drugom poluvremenu.

Gundogan mu je ‘poremetio’ niz, on je zabio za 4:0 u 49. Nastavio je Haaland postizati golove u 54. i 57. za visokih 6:0.

Bili su to njegovi 29., 30., 31., 32. i 33. gol u 25 nastupa u Ligi prvaka. Niko do sad nije došao do te brojke u manje susreta. Takođe, Haaland je postao najmlađi igrač (22 godine i 236 dana) u istoriji takmičenja koji je stigao do brojke od 30 golova. Postao je i treći fudbaler koji je postigao pet golova u jednoj utakmici Lige prvaka nakon Luiza Adriana u septembru 2014. (Šahtar Donetsk protiv BATE Borisova) i Lionela Messija u martu 2012. (Barcelona protiv Bayer Leverkusena).

Za nastup zaslužio je čistu desetku i od Sofascorea.

Категорија: Свијет