Federer u polufinalu Australijan opena | Herceg Televizija Trebinje

Sport - Svijet

Federer u polufinalu Australijan opena

Izvor: Agencije | Datum:24.01.2018.

Švajcarski teniser Rodžer Federer plasirao se u polufinale Otvorenog prvenstva Australije, pošto je danas ubjedljivo pobijedio Tomaša Berdiha.

Drugi teniser na ATP listi je pobijedio češkog predstavnika sa 3:0 u setovima (7:6, 6:3, 6:4), poslije dva sata i 18 minuta igre.

Berdih je još jednom pokazao sve svoje vrline i mane, pošto je u prvom setu vodio sa 5:2, servirao za osvajanje seta imao i dvije set lopte, ali je Rodžer uspio da se vrati, dobije taj-brejk i tako u potpunosti preuzme kontrolu nad mečom.

Protivnik u borbi za finale biće mu južnokorejski predstavnik i jedno od najvećih iznenađenja na prvom grend slemu u sezoni, 58. teniser svijeta Hjeon Čung.

Kategorija: Svijet