Potvrđen kvalitet: Plivači Leotara osvojili 29 medalja | Herceg Televizija Trebinje

Potvrđen kvalitet: Plivači Leotara osvojili 29 medalja

Izvor: Herceg TV | Datum:04.06.2018.

Članovi Plivačkog vaterpolo kluba „Leotar“ postigli su izuzetne rezultate na Ljetnom republičkom prvenstvu u plivanju, koje je proteklog vikenda održano u Banjaluci, osvojivši 29 medalja – jednu zlatnu, 19 srebrnih i devet bronzanih.

U kategoriji pionira na 100 metara prsno Stevan Zirojević je osvojio mjesto prvaka Republike Srpske.

Srebrne medalje osvojili su : Sara Ratković u disciplini 50 metara delfin, Lara Pujić u disciplinama 100 i 200 metara prsno i u disciplini 100 metara delfin, Filip Jokanović u disciplini 100 metara leđno, Miloš Ćeranić u disciplinama 50 i 200 metara leđno, 4 x 100 slobodno i 4 x 100 mješovito, Helena Jovanović u disciplinama 100 i 200 metara delfin i u disciplini 400 metara mješovito, Stevan Zirojević u disciplinama 200 metara prsno, 4 x 100 slobodno i 4 x 100 mješovito, Gojko Janković u disciplinama 4 x 100 slobodno i 4 x 100 mješovito, Filip Čolović u disciplinama 4 x 100 metara slobodno i 4 x 100 mješovito.
Bronzane medalje osvojili su : Miloš Ćeranić u disciplinama 200 metara mješovito i 4 x 200 slobodno, Helena Jovanović u disciplini 50 metara delfin, Gojko Janković u disciplini 4 x 200 slobodno, Stevan Zirojević u disciplinama 50 prsno i 4 x 200 slobodno, Filip Čolović u disciplinama 1500 slobodno i 4 x 200 slobodno, Sara Ratković u disciplini 50 metara leđno.

Plivači „Leotara“ osvojili su i dva pehara, za treća mjesta u kategoriji mlađih pionira  i pionira.

Na ovom takmičenju, koje je organizovao Plivački savez RS, učestvovala su 194 takmičara, iz deset klubova iz Srpske.

Plivački vaterpolo klub „Leotar“ naredni vikend očekuju dva važna takmičenja, Ljetno državno prvenstvo u Banjaluci i revijalno plivačko takmičenje u Nikšiću.