Nevesinje: Hercegovina ponovo u pobjedničkom ritmu | Herceg Televizija Trebinje

Nevesinje: Hercegovina ponovo u pobjedničkom ritmu

Izvor: Radio Nevesinje | Datum:21.10.2018.

Rukometaši Hercegovine ponovo su u pobjedničkom ritmu. Sinoć su u okviru 5. kola savladali ORK Borac 30:27 i tako ostali u vrhu tabele. Nevesinjci su morali uložiti mnogo truda da savladaju kvalitetnu i dobro organizovanu ekipu iz Banjaluke koja godinama brusi talente za prvi tim Borca.

U prvom poluvremenu Hercegovina je ponovila greške iz susreta sa Drinom, tako da su gosti na odmor otišli sa minimalnim vođstvom. U nastavku, stvari su došle na svoje mjesto. Nevesinjska ekipa je zaigrala brže u napadu i sa serijom 8:2 potpuno preuzima kontrolu utakmice. Trener Kurteš je do kraja dao priliku i igračima sa klupe koji su solidno odradili povjerenu minutažu.

U redovima Hercegovine najefikasniji su bili Čabrilo sa osam i Dragović sa sedam golova. Kod gostiju se istakao Bubić sa sedam pogodaka.

U narednom kolu Nevesinjci gostuju u Čelincu.