Odličan vikend džudista Leotara: Božidar Vučurević treći na Evropskom kupu u Sloveniji | Herceg Televizija Trebinje

Izvor: Herceg TV | Datum:29.10.2018.

Član Džudo kluba „Leotar“ i kadetski reprezentativac BiH  Božidar Vučurević osvojio je bronzanu medalju na Evropskom kupu u kategoriji do 81 kilogram koji se održao u slovenačkom gradu Kopru.

Božidar je imao pet borbi, od kojih je jednu borbu izgubio, a četri pobijedio.

I najmlađe selekcije džudo kluba “Leotar” su bile uspješne ovaj vikend nastupivši na “7. kupu Makarske”.

U izuzetno jakoj konkurenciji od 570 takmičara iz šest država i 44 kluba osvojili su dvije medalje – zlatnu i srebrnu.

Najviše uspjeha  imao je Ivan Marinović Ot koji je  osvojio zlatnu medalju u konkurenciji mlađih poletaraca do 38 kilograma, dok je Pavle Dabić bio drugi u konkurenciji poletaraca do -28 kg.