Rukomet: Leotaru pripao i derbi Hercegovine | Herceg Televizija Trebinje

Rukomet: Leotaru pripao i derbi Hercegovine

Izvor: Herecegovina promo | Datum:21.11.2018.

U tvrdoj utakmici dva rivala koji se jako dobro poznaju, domaćini su slavili teško, ali zasluženo.

Mostarci su bili malo bolji rival u prvom dijelu i preko odličnog Mandarića su držali priključak.

U drugom dijelu bila je rezultatska klackalica sve do 44. minuta, kada su domaćini uspjeli izjednačiti, a potom u 47. minutu nakon serije dva nula su došli do 20:17 što je i najveća prednost do tada.

Gosti se ne predaju i u 50. minutu na semaforu stoji 21:20. Potom se narednih nekoliko minuta opet igralo gol za gol.

Nošen publikom, u 54. minutu Leotar je prelomio utakmicu i poveo sa 24:21, a u 58. minutu nakon 27:23 bilo je jasno da bodovi ostaju u Trebinju.

U redovima domaćih kojih je krasila velika borbenost efikasniji od ostalih su bili Milojević sa 7 i Glendža sa 6 golova.

„Utakmica je bila teška jer se jako dobro poznajemo i jedni drugima znamo i mane i vrline. Publika nam je pružila ključnu prednost i povela nas do pobjede – rekao jetrener Leotara Milan Simonović.

U narednom kolu Leotar gostuje u Gračanici.