Maljević prvak Balkana | Herceg Televizija Trebinje

Maljević prvak Balkana

Izvor: HERCEG TV | Datum:17.06.2019.

Džudista „Leotara“ Vidak Maljević balkanski je šampion u kategoriji do 73 kilograma.

On je na Balkanskom prvenstvu za starije pionire u Skoplju do ove titule došao nakon četiri borbe završene iponom.

U prvoj borbi bio je bolji od predstavnika Turske, zatim je  pobijedio Rumuna, dok je u borbi za ulazak u finale bio bolji od predstavnika Grčke.

U finalnoj borbi savladao  je još jednog predstavnika Rumunije.

Vidak je jedini džudista reprezentacije BiH koji se okitio zlatnom medaljom na ovom Balkanskom prvenstvu.

Članovi Džudo kluba „Leotar“ za vikend su učestovovali i na 5. Međunarodnom džudo turniru „Banja Luka open“ gdje su  osvojili  dvije zlatne medalje.

Nikola Striković bio je najbolji u kategoriji do 60 kilograma, a Igor Đurica u kategoriji do  66 kilograma.