Stara Hercegovina pobjednik Petrovdanskog šahovskog turnira | Herceg Televizija Trebinje

Stara Hercegovina pobjednik Petrovdanskog šahovskog turnira

Izvor: Radio Nevesinje | Datum:15.07.2019.

Pobjednik tradicionalnog Petrovdanskog šahovskog turnira koji je juče održan u Bileći je ekipa „Stara Hercegovina“ iz Trebinja koju su predvodili velemajstori Milan Draško i Dalibor Stojanović. Nakon sedam odigranih kola po Švacarskom sistemu pobjednički sastav je osvojio 12 meč bodova što je bilo dovoljno za zlatnu medalju.

Drugo mjesto osvojila je ekipa „Superlab“ iz Nikšića, a treće „Mimoza“ iz Tivta.

U konkurenciji 14 ekipa ŠK „Nevesinje“ je zauzeo šesto mjesto sa 8 osvojenih bodova. Za nevesinjski sastav nastupali su Šešlija, Jonlija, Gušić i Grahovac.

Organizator turnira bio je ŠK „Hercegovac“, a pokrovitelj opština Bileća.

Naredno okupljanje šahista Hercegovine i Crne Gore je 4. avgusta u Gacku, kada se održava tradicionalni Ilindanski turnir.