Trebinjski atletičari s medaljama iz Banjaluke | Herceg Televizija Trebinje

Trebinjski atletičari s medaljama iz Banjaluke

Izvor: Radio Trebinje | Datum:28.09.2019.

Atletičari „Leotara“ osvojili su 12 medalja na Republičkom takmičenju za pionire i juniore, održanom danas u Banjaluci.

U kategoriji juniora, prvo mjesto u bacanju diska osvojila je Nina Zurovac, a u istoj kategoriji i disciplini treće mjesto pripalo je Nini Branković. Zurovac je kući stigla sa dvije medalje - bila je druga u bacanju koplja.

U kategoriji mlađih juniora, Diana Kovač osvojila je prvo mjesto u skoku u vis. Igor Zelenović je osvojio prvo mjesto u skoku u dalj i drugo u troskoku.

U kategoriji pionira, u trci na 200 m Jakov Glebov osvojio je prvo mjesto, a na 60 m bio je drugi. Pionirka Jovana Kržić u skoku u dalj osvojila je prvo mjesto, a u trci na 200 m bila je treća. Sara Mijanović osvojila je prvo mjesto u trci na 60 m.

Na Prvenstvu Srpske Atletski klub „Trebinje“ predstavljala su dvojica atletičara - Marko Šuković i Jovo Mandrapa.

Šuković je bio najbolji u disciplini skok u vis, potvrdivši tako seniorsku titulu prvaka RS.

Dvije srebrne medalje osvojio je Jovo Mandrapa - u disciplinama bacanje diska i bacanje koplja.