Silna "Hercegovina" pregazila "Kozaru" | Herceg Televizija Trebinje

Silna "Hercegovina" pregazila "Kozaru"

Datum:22.03.2015.

U derbiju 13. kola Prve rukometne lige RS Hercegovina je večeras u Nevesinju ubjedljivo savladala Kozaru rezultatom 22 : 14. Nakon izjednačenog prvog poluvremena Nevesinjci su u nastavku fantastičnom odbranom  stekli lijepu prednost koju su znalački sačuvali do kraja.

Gosti iz Kozarske Dubice su za 30 minuta samo tri puta savladali  odličnog golmana Budovića.  Najefikasniji igrač utakmice je Vlado Draganić sa šest golova.

Nevesinjska mladost je ponizila bivšeg premijerligaša i publici u Sportskoj dvorani „Nevesinjka“  pruštila istinsko zadovoljstvo. Hercegovina je od hita prvenstva prerasla u ozbiljnu ekipu za velike domete.

Proljećni dio šampionata je tek počeo i ako nevesinjski mladići  nastave da pružaju partije kao večeras u Nevesinju, Kozara i Drina dobiće ozbiljnog konkurenta za Premijer ligu.

HERCEGOVINA – KOZARA MP           22 : 14 ( 12 : 11 )

Sportska dvorana „Nevesinjka“. Gledalaca: 250. Sudije, Berjan, Kurteš ( I.Sarajevo). Isključenja: Hercegovina (4 min), Kozara (4 min). Sedmerci: Hercegovina 2 (1), Kozara 3(2).

HERCEGOVINA: Budović, Čabrilo (3), Draganić (6), Laketa, Nem.Ivanović ( 4 ), Nik. Ivanović, Buha (1), Dragović (3), Kovačević (5), Vujadinović, S.Lasketa, N. Ivanović, Knežević, Kandić, Dabić.

KOZARA: Subotić,  Stanić (5),Mijatović (1), Ličanin (1),  Miljuš (3), Bižić, tabaković, Tatarević, Banjac (1), Mijić  (1), Obućina (2), Slijepac, Dragičević.

Izvor: Radio Nevesinje