Važna pobjeda na otvaranju sezone | Herceg Televizija Trebinje

Važna pobjeda na otvaranju sezone

Izvor: Radio Trebinje | Datum:13.10.2019.

Košarkaši „Leotara“ važnom pobjedom otvorili su sezonu u Košarkaškoj ligi BiH – Trebinjci su večeras u svojoj dvorani „Miloš Mrdić“ u susretu 1. kola pobijedili sarajevski „SPARS“ rezultatom 74:65.

Nakon izjednačene prve i bolje igre gostiju u drugoj četvrtini, ekipi Mira Vukoja pripala su dva posljednja perioda meča.

Tri i po minuta prije kraja dva rivala bila su u egalu - na semaforu je bilo 63:63, a umjesto očekivane dramatične završnice - trebinjski košarkaši serijom 8:0 rješavaju utakmicu u svoju korist.

Protiv neugodnog ABA drugoligaša i godinama jedne od najboljih ekipa bh. prvenstva, Trebinjce je do pobjede predvodio Marko Rikalo sa 23 poena i 6 asistencija, Dejan Šakotić je postigao 15, a Aleksandar Andrejević 9 poena.