Trijumf Hercegovine u Višegradu | Herceg Televizija Trebinje

Trijumf Hercegovine u Višegradu

Izvor: Radio Nevesinje | Datum:28.10.2019.

U 7. kolu Prve lige RS Hercegovina je u Višegradu savladala domaću ekipu rezultatom 27:26. U čvrstoj i neizvjesnoj utakmici presudilo je iskustvo Nevesinjaca koji su ključnu prednost napravili u finišu susreta. Nošeni podrškom publike Višegrađani su igrali borbeno sve do posljednjeg minuta.

Najveći dio utakmice rivali su se smjenjivali u vođstvu, ali je Hercegovina u posljednji minut ipak ušla sa tri gola prednosti. Uspjeli su domaći da postignu dva gola, ali pobjeda nevesinjskog tima nije dovedena u pitanje. U redovima pobjedničke ekipe naefikasniji je bio Dragović sa 12 golova. Zanimljivo je da su sudije svirale čak 18 kaznenih udaraca, a sigurniji izvođači bili su gosti.

U narednom kolu u Nevesinje stižejedna od najboljih prvoligaških ekipa – ORK Borac.