Leotar slavio protiv Zrinjskog u Mostaru | Herceg Televizija Trebinje

Leotar slavio protiv Zrinjskog u Mostaru

Izvor: radio trebinje | Datum:16.11.2019.

Košarkaši „Leotara“ pobjedili su večeras u Mostaru ekipu „Zrinjskog“ rezultatom 88:79, u utakmici 6. kola Prvenstva BiH – Lige 12.

Već na otvaranju susreta Trebinjci su bili mnogo bolji tim na parketu a krajem prve četvrtine otišli su i na maksimalnih +15. U drugom periodu domaći se vraćaju u igru, uoči poluvremena i do potpunog preokreta, kada bilježe i svoje prvo vođstvo na utakimici.

Ekipi Mira Vukoja pripala je treća četvrina koju su riješili u svoju korist rezultatom 24:15, a stečenu prednost uspjeli su da sačuvaju i u posljednjem periodu – za prvu ovosezonsku pobjedu na gostovanjima.

Trebinjski klub do važnih bodova večeras su predvodili Marko Rikalo sa 27 poena i 5 asistencija, te Aleksandar Andrejević sa 16 poena i 12 skokova. Đorije Ninković je postigao 13, a Dejan Šakotić 9 poena.

„Leotar“ je na tabeli među tri prvoplasirane ekipe sa četiri pobjede, ali je odigrao i utakmicu više od „Igokee“.