Ubjedljiv trijumf nevesinjskih rukometaša u Gradišci | Herceg Televizija Trebinje

Ubjedljiv trijumf nevesinjskih rukometaša u Gradišci

Izvor: Radio Nevesinje | Foto: Radio Nevesinje | Datum:25.11.2019.

Rukometaši Hercegovine trijumfom u Gradišci završili su jesenji dio sezone. Nevesinjci će zimsku pauzu provesti na diobi prvog mjesta sa ekipom Dervente.

Hercegovina je sinoć savladala Kozaru 31:23 kolektivnom i odgovornom igrom. Osim uvodnih petnasestak minuta nevesinjska ekipa je potpuno gospodarila terenom. Sredinom prvog dijela Nevesinjci prave seriju 9:0 od koje se domaći nisu oporavili do kraja utakmice.

U redovima Hercegovine najefikasniji je bio Ivanović koji se osam puta upisao u strijelce. Čabrilo je postigao šest, a Šarenac pet golova. Na golu se istakao Vučinić sa 14 odbrana i dva zaustavljena sedmerca.

Nevesinjski prvoligaš nakon šest uzastopnih pobjeda odlazi na zasluženu pauzu. U nastavku sezone sa ekipama Dervente, Borca i Bijeljine vodiće veliku borbu za titulu prvaka RS.