Trebinjci poraženi u Mrkonjić Gradu | Herceg Televizija Trebinje

Trebinjci poraženi u Mrkonjić Gradu

Izvor: Radio Trebinje | Foto: Radio Trebinje | Datum:02.12.2019.

Košarkaši „Leotara“ poraženi su sinoć u Mrkonjić Gradu od domaće „Mladosti“ rezultatom 102:85, u utakmici 8. kola Lige 12 Prvenstva BiH.

Nakon rezultatski izjednačenog prvog perioda, odlučujuća je bila druga četvrtina susreta koju su domaći dobili sa 19 poena prednosti (34:15).

Mrkonjićani su u trećem periodu stizali i do +24, a gosti nisu uspjeli da završnicu susreta učine neizvjesnijom ni nakon serije početkom posljednje četvrtine - kada su zaostatak smanjili na svega šest poena.

Najefikasniji u „Leotaru“ večeras je bio Vladimir Aleksić sa 22 poena i 7 skokova. Marko Rikalo je upisao 19 poena i 4 asistencije, a Srđan Damjanović 10 poena.

Kod domaćih je najbolji bio Trebinjac Stefan Mijović sa čak 36 poena, uz 8 asistencija.

Trebinjcima je ovo bio treći poraz ove sezone, u kojoj su upisali i pet pobjeda – a na tabeli su na 5. mjestu sa 13 bodova.