Dragoviću i Terziću zlato u Prijedoru | Herceg Televizija Trebinje

Dragoviću i Terziću zlato u Prijedoru

Datum:29.03.2015.
Na Otvorenom prvenstvu RS, koje je juče održano u Prijedoru nevesinjski kik bokseri osvojili su dvije zlatne medalje.

Dejan Dragović odbranio je prošlogodišnju titulu i po drugi put proglašen je za najboljeg republičkog juniora u disciplini lou kik (kategoriji do 75 kg). On je u finalu, klasičnim nokautom u trećoj rundi pobjedio Borisa Mrkonjića iz Modriče.

I kadet Novica Terzić osvojio je zlatnu medalju u disciplini kik lajt (kategoriji do 69 kg), čime je potvrdio prošlogodišnji uspjeh.

Na ovom takmičenju učestvovalo je oko 100 takmičara iz BiH i regiona, a organizatori su Kik boks savez Republike Srpske i Klub borilačkih sportova „Rudar“ iz Prijedora.

Trener Momir Brenjo rekao je da je ovo lijep uspjeh na početku sezone. On je najavio da već polovinom aprila članove KBK „Velež“ očekuje novo takmičenje u Foči, gdje će biti održano Izborno prvenstvo BiH.

Izvor: Radio Nevesinje