Plivači PVK 'Leotar' osvojili pehar i 19 medalja u Sarajevu | Herceg Televizija Trebinje

Plivači PVK 'Leotar' osvojili pehar i 19 medalja u Sarajevu

Izvor: PVK Leotar | Datum:26.01.2020.

Članovi Plivačkog vaterpolo kluba „ Leotar “ osvojili su pehar i 19 medalja na Međunarodnom plivačkom mitingu „ I Winter Swimming Cup“ u Sarajevu, koji je juče održan na Olimpijskom bazenu Otoka “, a u  organizaciji Plivačkog kluba „Sport Time“ iz Sarajeva.

Plivači plivačkog vaterpolo kluba „Leotar “, osvojili su pehar, trinaest zlatnih, jednu srebrnu i pet bronzanih medalja.

Pehar je osvojila Marija Kurtović u  kategoriji 2011. godište, gdje je proglašena za najbolju plivačicu u svojoj kategoriji.

Zlatne medalje osvojili su: Miloš Ćeranić u disciplinama 50 metara leđno i u štafeti 8 x 50 metara slobodno, Marija Kurtović u disciplinama 25 metara slobodno, 25 metara prsno, 25 metara leđno i 25 metara delfin i u štafeti 8 x 50 metara slobodno , Filip Jokanović u štafeti  8 x 50 metara slobodno, Helena Jovanović  u štafeti 8 x 50 metara slobodno, Kristina Turnić  u štafeti 8 x 50 metara slobodno, Sara Ratković u štafeti 8 x 50 metara slobodno, Zarije Miladinović u štafeti 8 x 50 metara slobodno i Ivan Kurtović  u štafeti 8 x 50 metara slobodno.

Srebrnu medalju osvojio  je Miloš Ćeranić u disciplini 50 metara delfin.

Bronzane medalje osvojili su: Sara Ratković u disciplinama 100 metara mješovito,  50 metara slobodno, 50 metara leđno i 50 metara delfin i Luka Ratković u disciplini 50 metara leđno.

PVK Leotar u ekipnom plasmanu na osnovu zbira bodova  zauzima 6. mjesto od 19 klubova učesnika.

Boje trebinjskog kluba predstavljalo je dvadeset pet plivača: Miloš Ćeranić, Milan Bajčetić, Zarije Miladinović, Luka Ratković, Srđan Kurtović, Gojko Janković, Filip Jokanović, Nikola Bubalo, Stevan Zirojević, Branko Čolić, Damjan Bokun, Dimitrije Dragićević, Sergej Jokanović, Andrej Lučić, Ivan Kurtović, Lidija Bajčetić, Sara Ratković, Kristina Turnić, Helena Jovanović, Nevena Kurtović, Marija Kurtović, Lara Pujić, Milica Novčić, Ana Stanković i Sara Ratković.

Na ovom takmičenju učestvovalo je 19 klubova iz Bosne i Hercegovine, Republike Srpske, Hrvatske i Turske, sa 296 takmičara, od čega je  167 u muškoj i 129 u ženskoj konkurenciji.