Široki prejak za Trebinjce | Herceg Televizija Trebinje

Široki prejak za Trebinjce

Datum:08.04.2015.
  • Košarkaši SL Leotara upisali su i treći poraz u Ligi 6 Prvenstva BiH – bolji od njih bio je i Široki koji je u Trebinju večeras slavio sa ubjedljivih 72-53 (15-20, 12-18, 14-14, 12-20).

leo-sir-naslovna
Trebinjci su dobro samo otvorili večerašnji susret, nakon čega Široki brzo preuzima sve konce igre u svoje ruke i utakmicu praktično rješava već nakon dva perioda igre – na poluvremenu je bilo +11 za goste iz zapadne Hercegovine.

U prelomnoj trećoj četvrtini Leotar je zaigrao bolje, nošen frenetičnom podrškom trebinjske publike činilo se da može i do preokreta, ali zahvaljujujću pribranosti rivala, koji nije promašivao važne šuteve – tim Dragoljuba Vidačića nije mogao više od ravnopravnih 14-14 u ovom periodu.

Bez snage i samopouzdanja za veći podvig, Trebinjci su se predali u posljednjoj četvrtini, što gosti koriste da uvećaju svoju prednost, koja je sredinom ovog perioda dostigla i maksimalnih 23 poena.

Najefikasniji u trebinjskom timu bio je Miljan Radisavljević sa 14 poena, dok su Cvetković i Rikalo postigli po 10. Kod gostiju je Novačić postigao 19 poena.
„Naš problem u posljednjih nekoliko utakmica, posebno otkako je krenula Liga 6 – je napad. Sa pedeset postignutih poena na domaćem terenu ne može da se pobijedi ekipa kao što je Široki. Nešto ćemo morati da uradimo da to popravimo“, rekao je trener domaćih Dragoljub Vidačić nakon utakmice.
U narednom kolu Lige za prvaka SL Leotar gostuje u Tuzli ekipi Slobode.

Izvor: Radio Trebinje/ R.S.