Marko Šuković iz AK 'Trebinje' osvojio prvo mjesto na pojedinačnom prvenstvu BiH u atletici za seniore | Herceg Televizija Trebinje

Izvor: Herceg TV | Datum:06.06.2021.

U subotu 05.06. je u Zenici održan prvi dan pojedinačnig prvenstva BiH u atletici za seniore-ke uz učešće 28 ekipa. Takmičar AK "Trebinje" Marko Šuković osvojio je prvo mjesto i titulu prvaka u disciplini skok u vis sa preskočenom visinom 205cm.

Marko je ovom pobjedom obezbjedio učešće i u seniorskoj reprezentaciji BiH i poslije Prvenstva Balkana za jiniore 12-13.06. Istanbul, nastupiće i na takmičenju Kup Evrope (Evropsko timsko prvenstvo) 19-20.06.2021 u Nikoziji, Kipar.

Treba napomenuti da je Marko još mlađi junior, a već će nastupati za seniorsku reprezentaciju. Prvog dana nastupila je i Sara Tomić u trci na 400m i ostvarila lični rekord 1:03,81.