Велика побједа кошаркаша Леотара у Мркоњић Граду | Херцег Телевизија Требиње

Велика побједа кошаркаша Леотара у Мркоњић Граду

Извор: Radio Trebinje | Датум:14.02.2022.

У oквиру  17. кола Првенства БиХ лиге  КК "Леотар" је у Мркоњић Граду побиједио КК "Младост" резултатом 57:76 (13:15, 9:29, 21:15, 14:17). Ово је једанаеста побједа Требињаца.

Гости су од почетка утакмице водили, а имали су пет кошева предности 6:11, а домаћин долази у једино вођство у 9. минуту од 13:12. Ипак, првих десет минута завршено је са два коша предности за Леотар 13:15.

Младост на почетку друге четвртине води са 17:16 и 19:17, али Алексић тројком доводи своју екипу у вођство од 19:20. Од 14. минута до одласка на одмор на паркету Спортске дворане у Мркоњић Граду постоји само екипа Марка Ичелића која је направила серију 2:22 и на полувријеме се одлази са дуплом разликом - 22:44.

У трећој четвртини домаћин је покушавао да смањи разлику, али је успио да дође само на минус 13 - 40:53, а у посљедњих десет минута ушло се са 43:59.

Требињци су успјели у посљедњих десет минута и да повећају предност тако да је коначан резултат 57:76.

Код домаћина најбољи је био Суџум са 17 кошева, а код побједника сви играчи су се уписали у листу стријелаца, а најефикаснији су били Н. Ђурасовић са 15, Алексић са 14 и Раичевић са 13 кошева.

У наредном колу у Требиње долази КК "Спарси" из Сарајева.