"Hercegovina" gazi ka eliti | Herceg Televizija Trebinje

"Hercegovina" gazi ka eliti

Datum:19.04.2015.

U 16. kolu Prve lige RS rukometaši Hercegovine savladali su večeras u Nevesinju Slaviju rezultatom 35:29 (21:12). Domaći su već na početku stekli ubjedljivo vođstvo koje su sačuvali do kraja utakmice. Prvo poluvrijeme Nevesinjci su igrali brzo i efikasno, a gosti su dobar period imali sredinom drugog dijela kada su prepolovili deficit od deset golova.

Trener Šaponja je rotirao sve igrače, a u drugom dijelu značajnu minutažu imali su najmlađi članovi ekipe. U redovima Hercegovine najefikasniji  su bili Čabrilo sa 10 golova i Nikola Ivanović sa osam pogodaka. Na golu je odličan bio Kandić.

Hercegovina je sa novatri boda zadržala korak za vodećim dvojcem, Drinom i Kozarom. U narednom kolu nevesinjska ekipa gostuje u Bileći.

Izvor: Radio Nevesinje