Rukometaši Leotara ostvarili novu pobjedu | Herceg Televizija Trebinje

Rukometaši Leotara ostvarili novu pobjedu

Izvor: RTRS | Datum:04.12.2022.

U 13. kolu Premijer rukometne lige BiH "Leotar" je u Gradačcu pobijedio "Gradačac" 25:30 (13:17). Ovo je deseta pobjeda Trebinjaca koji se nalaze na drugom mjestu sa 21 bodom i pet bodova više od grupe timova koji imaju po 16 bodova.

Domaćin je bolje otvorio utakmicu jer je u sedmom minutu bilo 4:1, a u 15. minutu 9:7. U 20. minutu dolazi do izjednačenja 12:12, a nakon toga golom Babića Leotar prelazi u vođstvo 12:13. Do odlaska na odmor domaćin je dao jedan, a gosti četiri gola i na semaforu je pisalo 13:17.

Tokom drugog poluvremena igrači Darka Tavrića nisu dozvolili da dođe do preokreta jer je u 40. minutu bilo tri gola viška 17:20, u 50. minutu bilo je plus četiri, a krajnji rezultat je bio 25:30.

U narednom kolu u Trebinje dolazi RK "Sloga" iz Doboja.