Za četiri dana rukometaši Leotara dva puta poraženi od istog protivnika | Herceg Televizija Trebinje

Za četiri dana rukometaši Leotara dva puta poraženi od istog protivnika

Izvor: trebinje live | Datum:30.03.2023.

U četvrtfinalu kupa BiH RK "Leotar" je u Sportskoj dvorani "Miloš Mrdić" izgubio od RK"Vogošća" iz istoimenog mjesta sa 25:29 (13:15). Ovo je drugi poraz Trebinjaca od istog protivnika jer su u petak poraženi u Vogošći 23:19 u 23. kolu Premijer lige BiH.

Gosti su poveli 0:1 i održavali prednost sve do 14. minuta kada je domaćin izjednačio na 6:6, a nakon toga poveo i 7:6. Gosti opet preuzimaju vođstvo od 8:10 i tu prednost održavaju do kraja jer se na poluvrijeme otišlo sa 13:15.

Tokom drugog poluvremena gosti polako povećavaju prednost tako da je u 47. minutu bilo plus šest - 18:24. Domaćin u 58. minutu smanjuje na 25:27, ali u preostala dva minuta Leotar prima dva, a ne daje nijedan gol za konačan rezultat 27:29.

Kod domaćina najefikasniji je bio Milojević sa sedam golova.

Leotar već u petak igra u 24. kolu Premijer lige BiH i dočekuje RK "Krivaja" iz Zavidovića.

Isključenja: Leotar 1x2, a Vogošća 5x2. Sedmerci: Leotar 5(3), a Vogošća 2(2).

RK "Leotar": Savović, Veraja 2, Arizanović 3, Milojević 7, Parežanin 5, Knežević, Todorov, Ratković 1, Dimitrijević 3, Petrović 1, Stanković 1, Uljarević, Ninković 2, Smajilbegović. Trener: Darko Tavrić.