Košarkaši Leotara završili takmičenje u ovoj sezoni - veliki uspjeh sa 12 domaćih igrača | Herceg Televizija Trebinje

Izvor: Trebinje Live | Datum:30.04.2023.

U drugoj četvrtfinalnoj utakmici plej-ofa u Sportskoj dvorani "Miloš Mrdić" KK "Leotar" je izgubio od KK "Borac" iz Banjaluke 78:82 (16:20, 26:20, 19:11, 17:31). Ovom pobjedom Banjalučani su ušli u polufinale, a za Trebinjce je prvenstvo završeno.

Gosti su bolje otvorili utakmicu i nakon pet minuta imali su pet koševa viška 8:13, a prvih deset minuta dobili su rezultatom 16:20. Tokom druge četvrtine domaćin polako smanjuje razliku, a u 15. minutu ima i plus dva 28:26, a na poluvrijeme se otišlo sa 42:40.

Trebinjci u trećem dijelu dodaju gas i nošeni navijanjem publike u 25. minutu dolaze na 51:43, a u 27. minutu bila je i najveća razlika na utakmici 12 koševa - 61:49.

U posljednjih deset minuta ušlo se sa rezultatom 61:51. Prednost domaćin čuva sve do 36. minuta kada pri rezultatu 65:65 Delalić daje tri poena i dovodi svoju ekipu u vođstvo 65:68. Do kraja utakmice gosti nisu dozvolili iznenađenje i na taj način došli su do zaslužene pobjede 78:82.

Najefikasniji u redovima domaćina bio je Anđušić sa 19, Adžić sa 15 i Šakotić sa 13 koševa, a kod pobjednika Rebec je dao 22 koša.