Velika pobjeda Leotara protiv Sparsa | Herceg Televizija Trebinje

Velika pobjeda Leotara protiv Sparsa

Izvor: Sportsport.ba | Foto: Foto Predrag Mucović | Datum:22.01.2017.

Košarkaši „Svislajon“ Leotara pobjedili su na svom parketu ekipu „Sparsa“ iz Sarajeva, rezultatom 80:70 u 12. kolu košarkaškog prvenstva BiH.

Tim iz Trebinja je sasvim zasluženo stigao do važne pobjede u borbi za opstanak. Odigrali su vjerovatno i najbolju utakmicu ove sezone što im je donijelo pobjedu.

Odlično su domaći ušli u meč. Prvu dionicu su dobili sa 21:13, ali se gosti iz Sarajeva vraćaju u drugoj četvrtini i na odmor je Leotar otišao sa samo dva poena prednosti, 36:34.

Ipak, u nastavku su domaći uspjeli da prelome meč u svoju korist. Stigli su na kraju do trijumfa i to veoma bitnog u borbi za opstanak u društvu najboljih.

Bojan Pelkić je predvodio domaće sa 24 poena, Ninković je dodao 21, dok je kod gostiju Zlatko Jovanović ubacio 31 poen.

Do kraja prvenstva je još šest utakmica, a Leotar je trenutno šesti na tabeli sa sedam poraza i pet pobjeda.