Rukometaši Leotara u finalu Kupa Srpske | Herceg Televizija Trebinje

Rukometaši Leotara u finalu Kupa Srpske

Izvor: trebinje live | Datum:10.09.2023.

U finale Kupa Republike plasirao se RK "Leotar" koji je u Višegradu pobijedio domaći RK "Višegrad" rezultatom 23:26 (10:12).

Trebinjci u nedjelju u Sportskoj dvorani u Višegradu sa početkom u 17:30 časova igraju finalnu utakmicu, a protivnik im je RK "Borac" iz Banjaluke.

Leotar je poveo golom Ninkovića, a u 5. minutu bilo je 1:3. Razliku od dva gola Trebinjci su imali i u 12. minutu -  4:6 i u 16. minutu - 6:8, ali samo dva minuta kasnije na semaforu je pisalo 8:8.

Gosti opet sa dva gola dolaze u prednost 8:10, a na poluvrijeme se otišlo sa 10:12.

Tokom drugog poluvremena dva gola razlike bilo je u 35. minutu 12:14, da bi u 40. minutu bilo plus četiri - 13:17.

Ipak, domaćini polako smanjuju razliku i u 53. minutu golom Bečejca dolaze na minus jedan 21:22. To je bio posljednji trzaj domaćina jer su do kraja utakmice oni dali dva, a Leotar četiri gola za konačan rezultat od 23:26.

Kod domaćina najviše golova dao je Dragičević 7, a kod pobjednika Parežanin sa 7 golova i Knežević sa 11 odbrana bili su najbolji.

U prvoj polufinalnoj utakmici RK "Borac" iz Banjaluke pobijedio je RK "Sloga" iz Doboja 37:31 (15:12).