Košarkaši Leotara poraženi u Bregovima | Herceg Televizija Trebinje

Košarkaši Leotara poraženi u Bregovima

Izvor: Trebinje Live | Datum:11.02.2024.

U 18. kolu Prvenstva BiH u Sportskoj dvorani "Miloš Mrdić" KK "Leotar je poražen od KK "Sloboda" iz Tuzle 65:72 (24:17, 19:13, 7:19, 15:23).

Leotar je doživio peti poraz na svom parketu i trenutno se nalazi na sedmom mjestu.

Ovo je još jedna u nizu loših utakmica Trebinjaca u svojoj dvorani, a u prvih 20. minuta igrali su dosta dobro, ai u drugom poluvremenu igrali su loše, bez ideje u napadu i odbrani i bez rješenja za Sejfića, Jordana i Devine.

Poveli su gosti 0:2, ali nakon dva minuta igre bilo je 6:2, da bi u petom minutu na semaforu pisalo 15:10. Trebinjci održavaju tu prednost i prvih deset minuta je završeno u njihovu korist sa plus sedam 24:17.

Leotar je na početku druge četvrtine povećao vođstvo i u 15. minutu imao je dvocifrenu prednost 31:20, a u 17. minutu bilo je i plus 15 koševa 38:23, a na poluvrijeme se otišlo sa rezultatom 43:30.

Početkom drugog poluvremena Leotar je održavao prednost koja je u 25. minutu bila plus 8 (46:38), a u posljednjih deset minuta ušlo se sa minimalnom razlikom 50:49.

Gosti su nakon početnih 0:2 u 32. minutu došli ponovo u vođstvo 52:53 i do kraja meča sačuvali prednost i došli do zasluženog trijumfa jer je u drugih 20. minuta Leotar dao samo 25 koševa, a gosti 42.

Kod Trebinjaca najefikasniji i jedini dvocifreni koš učinak je imao Glogovac sa 12 koševa, a kod pobjednika kao i u prvoj utakmici u Tuzli najbolji je bio Sejfić koji je radio šta je htio pod obručem Leotara sa dabl-dabl učinkom od 23 koša i 14 skokova, a pratili su ga Jordan sa 19 i Devine sa 18 koševa.

U narednom kolu u Trebinje dolazi KK "Mladost" iz Mrkonjić Grada.

KK "Leotar": Đurasović 8, Gobović, Adžić 3, Marković, Rikalo 2, Milidragović 6, Glogovac 12, Šakotić 9, Milović 7, Krstajić 9, Milanović 5, Bojanić 4. Trener: Marko Ičelić.

KK "Sloboda": Jakupović, Devine 18, Jordan 19, Medunjanin 2, Gutić 6, Čerkezović 2, Omerović, Lelić 1, Herenda , Krajinić 1, Sejfić 23, Mujezinović. Trener: Adnan Žunić