Ekipa iz Mrkonjić Grada savladala Leotar u Trebinju | Herceg Televizija Trebinje

Ekipa iz Mrkonjić Grada savladala Leotar u Trebinju

Izvor: radio Trebinje | Datum:04.03.2024.

Košarkaši Mladosti iz Mrkonjić Grada ubjedljivo su savladali Leotar u Trebinju u okviru Košarkaške lige BiH.

Ekipa iz Mrkonjić grada je bila bolja rezultatom 90:71 (23:16,29:18,22:11,16:26).

Gosti su od starta pokazali i stavili jasno do znanja Trebinjcima da se nimalo ne šale. Od početka su držali prednost koja je samo rasla. Nakon prvih 20 minuta rezultat je glasio 52:34.

Osvajač Kupa Republike Srpske se trgao malo u nastavku, ali to je bilo dovoljno samo da se ublaži poraz.

Mladost su do pobjede vodili Dejan Ćup sa 17, te Đorđe Aleksić sa 16 poena, dok je u Leotaru bolji od ostalih bio Dejan Šakotić sa 15 poena.

Mladosti je ovo 8 trijumf uz 10 poraza i mečom manje, dok je Leotar na 8 pobjeda i 11 poraza.

Trebinjici u narednom kolu putuju u Prijedor ekipi Spartaka, dok će Mladost dočekati Slaviju.