Kadetkinje ŽKK Leotar 03 osvojile treće mjesto na završnom turniru Srpske | Herceg Televizija Trebinje

Kadetkinje ŽKK Leotar 03 osvojile treće mjesto na završnom turniru Srpske

Izvor: Trebinje Live | Datum:20.04.2024.

Na finalnom turniru Republike Srpske za kadetkinje (16 godina) ŽKK "Leotar 03" osvojio je treće mjesto.

Prvak je ŽKK "Orlovi" iz Banjaluke, drugo mjesto je ŽKK "Lavovi" iz Brčkog, a četvrto mjesto je zauzeo KK "Mladi Krajišnik" iz Banjaluke.

U polufinalnoj utakmici ŽKK "Orlovi" je pobijedio mlade Trebinjke rezultatom 90:52 ( 23:13, 16:18, 25:15, 26:6). Banjalučanke su bile bolje tokom prve četvrtine i riješile su ovaj period sa deset koševa viška 23:13. Ekipa Leotara bila je bolja u drugoj četvrtini koju je dobila sa dva koša prednosti 16:18 tako da se na poluvrijeme otišlo sa rezultatom 39:31.

Tokom drugog poluvremena vidjelo se da je ekipi Milorada Nadaždina ponestalo snage naročito u četvrtoj četvrtini tako da je konačan rezultat bio 90:52.

Najefikasniji u redovima pobjednika bile su Pavlovićeva sa 27 i Predojevićeva sa 21 košem, a u redovima Leotara tri igračice su imale dvocifren koš učinak Boban 12, Kilibarda 11 i Dabić deset koševa, ali je Čičkovićeva imala uz sedam koševa i deset skokova i osam asistencija.

U borbi za treće mjesto nakon uzbudljive i kvalitetne igre Leotar je pobijedio KK "Mladi Krajišnik" 57:56 (16:18, 19:12, 14:7, 8:19). Banjalučanke su tokom prvih deset minuta bile konstantno u vođstvu, a imale su i plus osam (10:18), ali je prva četvrtina završena 16:18.

Tokom druge četvrtine Trebinjke su preokrenule vođstvo u svoju korist i na poluvrijeme se otišlo sa 35:30.

Sredinom treće četvrtine u 25. minutu Leotar je imao i plus 12 koševa (49:37) i zanimljivo je da do kraja ove četvrtine nijedna ekipa nije postigla ni koš tako da se u posljednju četvrtinu ušlo sa 49:37. Trebinjke su u 35. minutu imale i plus 14 koševa (57:43), ali Banjalučanke polako smanjuju razliku i 80 sekundi do kraja dolaze do koša zaostatka 57:56 i tu su stale jer je to i konačan rezultat ove zanimljive utakmice.

Kod Leotara je Suvajac postigla 16, Boban 15, a Dabić je imala dabl-dabl učinak od deset koševa i 19 skokova, a kod ekipe iz Banjaluke je Krminac  postigla 24, a Lukić je imala dabl-dabl učinak po 12 koševa i skokova.

ŽKK "Leotar" (ukupan zbir koševa): Nadaždin 6, Dabić 20, Čičković 11 i 22 skoka), Suvajac 22, Kilibarda 19, Boban 27, Popović, Mujičić, Vučurević 4, Ratković, Šupić, Lučić. Trener: Milorad Nadaždin.

Prvenstvo je održano u Brčkom u Sportskoj dvorani "Tehničke škole".