ODBOJKAŠKI SPEKTAKL: Poslije dva sata borbe, Gačanke poražene od Jedinstva u finalu | Herceg Televizija Trebinje

Izvor: Herceg TV | Foto: Herceg TV | Datum:15.04.2017.

Sinoć je u Sportskoj dvorani u Gacku odigrana prva utakmica finala plej-ofa za šampiona BiH u odbojci.

Poslije više od dva sata igre, odbojkašice "Bimal Jedinstva" savladale su domaće "Gacko" rezultatom 3:1.

Susret je odigran u pravom sportskom ambijentu pred više od hiljadu gledalaca koji su napravili sjajnu atmosferu.

Domaće odbojkašice prikazale su sjajnu igru i pružile dostojan otpor favorizovanim rivalkama.

Prva dva seta igrala su se poen za poen da bi u dramatičnoj završnici spretnije bile gošće i rezultatom 23:25 u prvom i 21:25 u drugom setu stigle do 0:2.

U trećem setu, Gačanke su dobru igru krunisale osvajanjem seta i smanjile rezultat na 1:2.

Ipak, u četvrtom setu gošće su na iskustvo i kvalitet uspjele da meč privedu kraju i slave sa konačnih 1:3.

Prije susreta se, nakon dvije decenije provedene u klubu, od aktivnog igranja oprostila dugogodišnji kapiten Gacka Maja Maljević, kojoj je predsjednik kluba Radoica Antunovic tom prilikom uručio uramljeni dres kluba.