FK Mladost – FK Proleter 1:3 | Herceg Televizija Trebinje

FK Mladost – FK Proleter 1:3

Datum:31.05.2015.
Fudbaleri “Mladosti” su u 25. kolu Prve lige RS bili domaćini ekipi FK „Proletera“ iz Teslića. Iako je ovo bila utakmica od značaja u borbi za goli prvoligaški život, nakon 90 minuta utakmica je ipak završena rezultatom 3:1 za goste.
clip_image002Ovom pobjedom ekipa “Proletera” je popravila svoj bodovni saldo u borbi za opstanak i u poslednjem kolu na domaćem terenu sa FK „Rudar“ iz Prijedora dovoljan joj je i neriješen rezultat da bi sačuvali prvoligaški status. Vodeći pogodak za domaće postigao je Dragan Goranović u 16. minuti. Gosti su izjednačili u 37. minutu golom Markovića. U drugom poluvremenu igrala se dopadljiva igra ali bez rezultata sve do 67. minuta kada igrač gostiju Mijailović postiže drugi pogodak za rezultat od 2:1.U 70. minutu igrač gostiju Gavrić postiže treći pogodak za vođstvo od 3:1 i konačan rezultat.

Ovim porazom fudbaleri “Mladosti” su se nakon 15 godina oprostili od prvoligaškog društva i naredne sezone će se takmičiti u Drugoj ligi grupa „Istok“. “Mladost” je igrala u sastavu: Guzina, Perović, Salatić, Vico,Goranović (od 77. min Sušić Danilo),Toholj, Komnenić, Andrić (od 68. min Lozo),Vuković (od 83. min Bjelogrlić), Pušara, Ćeranić.

Nakon odigranih 25. kola na prvom mjestu je ekipa FK „Rudar“ iz Prijedora sa 40 boda. Mladost se nalazi na dvanaestom mjestu sa osvojenih 24 bodova. Poslednje plasirana je ekipa FK „Napredak“ Donji Šepak sa osvojenih 17 bodova.
U narednom, 26. i poslednjem kolu Prvenstva RS koje se igra u subotu 06.juna, sa početkom u 17:00 časova fudbaleri „Mladosti“ gostuju kod ekipe FK „Napredak“ iz Donjeg Šepka.

U 33. kolu Omladinske lige koje se igralo u subotu 30.maja, omladinci „Mladosti“ su gostovali u Mostaru gdje su se sastali sa domaćim FK „Blagaj“.
Kadeti domaće ekipe bili su bolji i pobijedili rezultatom 7:0, a juniori domaćina su dobili utakmicu službenim rezultatom 3:0.
U sledećem, 34. kolu koje se igra u nedelju 06. juna, omladinci „Mladosti“ su domaćini ekipi NK „Sloga“ iz Ljubuškog. Utakmice počinju u 10:00 časova -kadeti i 12:00 časova- juniori.

Izvor: Opština Gacko