Zvezdina treća pobjeda u nizu: Lokomotiva pala u Pioniru | Herceg Televizija Trebinje

Sport - Region

Zvezdina treća pobjeda u nizu: Lokomotiva pala u Pioniru

Izvor: SRNA | Datum:29.01.2016.
Crvena zvezda pobijedila je u Pioniru Lokomotivu Kubanj u petom kolu grupe E Top 16 faze Evrolige – 80:66.

Kvisni Miler - Crvena Zvezda (foto:StarSport) - Ekipa Dejana Radonjića zabilježila je treći trijumf u nizu, sada ima pozitivan učinak 3-2, dok je tim iz Krasnodara pretrpio drugi poraz.

Zvezda u narednom kolu elitnog takmičenja gostuje posljednjeplasiranoj Darušafaki, a zatim gostuje Cedeviti u Zagrebu, pa ima sjajnu šansu da se dodatno približi plasmanu među osam najboljih timova Evrope.

Već poslije nekoliko minuta igre domaći sastav imao je dvocifrenu prednost, najviše zahvaljujući agresivnoj i snažnoj odbrani, kao i minijaturama Milera, da bi na odmor otišao sa 13 poena viška. Gosti su u nastavku nastavili da forsiraju šut za tri poena, zbog nemogućnosti da dođu do reketa, a Zvezda pametno čekala svoje šanse i upisala novi veliki trijumf.

Upravo je Miler bio najbolji pojedinac meča sa 24 poena (4/8 za dva, 4/5 za tri), pet skokova i tri ukradene lopte, a ništa lošiji nisu bili ni Majk Cirbes sa 18 poena (9/15 za dva) i devet uhvaćenih lopti, odnosno Tarens Kinzi sa jednim manje (7/11 za dva), uz četiri asistencije i tri skoka.

Kod gostiju se najviše istakao Entoni Rendolf sa 22 poena (5/12 za dva, 1/4 za tri) i tri skoka, Malkom Dilejni upisao je 16 (1/2 za dva, 1/6 za tri, 11/13 bacanja), a dvocifren je bio još jedino Viktor Klaver sa 15 poena (2/3 za dva, 3/4 za tri), uz deset skokova.