Jokiću naknadno priznat tripl-dabl za rekord karijere (VIDEO) | Herceg Televizija Trebinje

Sport - Svijet

Jokiću naknadno priznat tripl-dabl za rekord karijere (VIDEO)

Izvor: RTRS | Datum:02.02.2022.

Srpskom centru Nikoli Jokiću, poslije dodatnih provjera naknadno je priznat još jedan skok u meču sa Milvokijem prije dva dana, čime je ostvario jubilarni 70. trostruki dvocifren učinak u karijeri.

Srpski centar Nikola Jokić je predvodio tim Denvera u pobjedi nad Milvokijem sa 136:100 na gostovanju i meč završio sa 18 poena, 15 asistencija i 10 skokova za 28 minuta na parketu, a posljednju četvrtinu presjedio je na klupi.

Najbolji košarkaš tima iz Kolorada je tako došao do jubilarnog 70. tripl-dabla u karijeri i trenutno zauzima sedmo mjesto na vječnoj listi na kojoj je Vilt Čemberlen šesti sa 78 trostrukih učinaka.

Jokiću je i u sinoćnom meču malo nedostajalo da ostvari novi tripl-dabl uprkos porazu njegovog tima, a ove sezone nanizao je 13 sličnih rezultata.

Tokom januara je imao sedam tripl-dabl učinaka, a prosječno je postizao 26.6 poena uz 13.3 skoka i devet asistencija.

Dva meča završio je sa više od 20 uhvaćenih lopti i asistencija.

Tokom proteklog mjeseca Nikola Jokić je predvodio tim u seriji od čak pet uzastopnih pobjeda.

Kategorija: Svijet