Real Madrid pokorio Evropu u košarci | Herceg Televizija Trebinje

Sport - Svijet

Real Madrid pokorio Evropu u košarci

Izvor: UNA TV | Datum:22.05.2023.

Madridski Real je pobjednik Evrolige za sezonu 2022/2023! Ekipa Hesusa Matea je na nezaboravan način došla do titule evropskog prvaka u sezoni u kojoj su u nekoliko navrata bili otpisani.

Košarkaši madridskog Reala u finalnoj utakmici završnog turnira Eurolige pobijedili su grčki Olimpiycos sa 79-78 i tako u svom 20. finalu po 11. put osvojili naslov Starog kontinenta.

Kulminacija je stigla u finalnom meču koji će se prepričavati, u kojem je pobjedu Madriđanima doneo dvojac Serhio Rodrigez – Serhio Ljulj! Ljulj je na tri sekunde do kraja pogodio sa poludistance iz driblinga za pobedu i rezultat 79:78. To su bili njegovi jedini poeni na utakmici.

Treće mesto na završnom turniru Evrolige u Kaunasu osvojila je ekipa Monaka, koja je savladala Barselonu 78:66.

Kategorija: Svijet