Odbojkašice Srbije srebrne na Evropskom prvenstvu | Herceg Televizija Trebinje

Sport - Svijet

Odbojkašice Srbije srebrne na Evropskom prvenstvu

Izvor: RTRS | Datum:04.09.2023.

Ženska odbojkaška reprezentacija Srbije osvojila je srebrnu medalju na Evropskom prvenstvu, pošto je večeras u Briselu u finalu kontinentalnog šampionata poražena od Turske rezultatom 3:2, po setovima 25:27, 25:21, 22:25, 25:22, 15:13.

Odbojkašicama Srbije je srebro na EP u Briselu osma medalja na evropskim šampionatima. Srbija sada ima tri zlata, tri srebra i dvije bronzane medalje.

Turska je u Briselu stigla do šestog odličja na EP, a po prvi put u istoriji ova zemlja je postala evropski šampion. Turska ima i dva srebra i tri bronze.

Podsjećamo, odbojkaška reprezentacija Holandije osvojila je bronzanu medalju pošto je danas u Briselu u meču za treće mjesto pobijedila selekciju Italije rezultatom 3:0, po setovima 25:23, 28:26, 25:20.

Kategorija: Svijet