Jokićev flert sa tripl-dablom u novoj probi Denvera (VIDEO) | Herceg Televizija Trebinje

Sport - Svijet

Jokićev flert sa tripl-dablom u novoj probi Denvera (VIDEO)

Izvor: nezavisne | Datum:20.10.2023.

Košarkaši Denver Nagetsa su savladali Los Anđeles Kliperse sa 103:90, u poslednjem pripremnom meču pred start NBA lige.

Nikola Jokić bio je najzaslužniji za pobedu tima iz Kolorada. Srpski košarkaš je za 28 minuta, ostvario dabl-dabl učinak sa 25 poena i 14 skokova, a pored toga je uspeo da upiše i osam asistencija.

Meč je bio veoma uzbudljiv i izjednačen do poluvremena (53:53), ali su Nagetsi mnogo bolje odigrali drugo poluvreme i upisali pobedu sa dvocifrenom razlikom (103:90).

Jokić je do poluvremena na parketu proveo 17 minuta i malo mu je falilo da dodje do tripl-dabl učinka, s obzirom da je brojao 18 poena, osam skokova i sedam asistencija.

Ključan momenat se desio početkom treće deonice, kada je Jokić pri rezultatu 58:57 pogodio za tri poena.

Ekipa iz Kolorada je tada stigla do +4, i do kraja meča nije ispustala vođstvo.

Od ostalih košarkaša Denvera, istakli su se Kaldvel-Poup, Nađi i Aron Gordon sa po 13 poena, dok je Džamal Marej upisao osam poena za nepunih pola sata igre.

S druge strane, u redovima Klipersa, Bouns Hajland je imao 25 poena i sedam skokova, a Man i Pauel su ubacili po 10.

Denver počinje odbranu titule u NBA ligi od 25. oktobra, kada će da dočekaju Los Anđeles Lejkerse.

Kategorija: Svijet