Košarkaši Partizana poslije drame poraženi kod kuće od Igokee | Herceg Televizija Trebinje

Sport - Svijet

Košarkaši Partizana poslije drame poraženi kod kuće od Igokee

Izvor: RTRS | Datum:13.11.2023.

Košarkaši Partizan poraženi su sinoć u Beogradu od ekipe Igokee rezultatom 91:89 (18:12, 30:22, 28:23, 15:32), u meču sedmog kola regionalne ABA lige.

Najefikasniji u ekipi Partizana bio je Zek Ledej sa 16 poena, dok je Uroš Trifunović dodao 15. U ekipi Igokee najbolji su bili Marko Jeremić i Nikola Tanasković, koji su postigli po 17 poena.

Partizan i Igokea poslije sedam kola u ABA ligi imaju po pet pobjeda i dva poraza.

"Crno-bijeli" će u narednom kolu gostovati Cedevita Olimpiji, dok će Igokea dočekati Budućnost.

Partizan je pred 7.644 navijača u Areni ofanzivno veoma loše otvorio utakmicu, što su gosti umjeli da iskoriste i okončaju prvu četvrtinu prednošću 18:12.

Nastavila je da raste prednost Igokee, do plus 12 (37:25) u 16. minutu. Uslijedila je serija domaćina 7:0, pa nova serija gostiju koji su na poluvremenu imali plus 14 (48:34).

Igokea je u 23. minutu imala plus 21 (60:39), a u 26. minutu i maksimalnih plus 22 (68:46). Na kraju treće dionice bilo je 76:57 za goste. Mučio se dugo domaćin da smanji ispod 10 razlike, a vezanim trojkama Trifunovića Partizan je na dva i po minuta pre kraja smanjio na 79:84. U posljednjih 90 sekundi ušlo se sa 89:86 za goste.

Trifunović je 50 sekundi prije kraja posle ukradene lopte Ognjena Jaramaza izjednačio na 89:89. Zatim je Frenk Kaminski promašio šut za tri poena, a dvije sekunde prije kraja Stefan Mudi je poentirao za 91:89.

Partizan je imao posljednji napad, ali je Jaramaz loptu iz auta bacio u ruke gostima.

U dresu Partizana na meču protiv Igokee debitovao je Bruno Kaboklo. Brazilac je za tri minuta postigao dva poena. Pi DŽej Doužer nije bio u protokolu, kao ni povrijeđeni kapiten Kevin Panter. Igokea je na ovom meču dala čak 14 trojki iz 31 pokušaja.

Kategorija: Svijet