Nevesinjac Dejan Dragović osvojio zlatnu medalju na Svjetskom kupu | Herceg Televizija Trebinje

Nevesinjac Dejan Dragović osvojio zlatnu medalju na Svjetskom kupu

Izvor: Radio Nevesinje | Datum:18.06.2018.

Kik bokser Veleža Dejan Dragović osvojio je zlatnu medalju u disciplini lou kik na Svjetskom kupu u italijanskom Riminiju.

Trofejni nevesinjski sportista nastupao je u kategoriji do 86 kg, a u finalu je savladao domaćeg takmičara. Prethodno je u polufinalu porazio ukrajinskog reprezentativca.

Juniorka Veleža Ivana Radić osvojila je srebrnu medalju, nakon što je u neizvjesnom finalnom meču zaustavljena od aktuelne evropske i svjetske prvakinje iz Italije.

Na Svjetskom kupu u Riminiju učestvovalo je 2.415 takmičara iz 221 kluba i 36 država.