
Vidovdanska litija u Trebinju obnavlja se nakon 86 godina i ponovo je organizovana večeras u Trebinju.
Vjernici su se u molitvenom hodu uputili od Sabornog hrama Preobraženja Gospodnjeg do groblja u Podgljivlju, gdje je služen pomen svim stradalim Srbima kroz različite istorijske periode, kao i svim nevino postradalima.

Litija je posljednji put održana 1940. godine, nakon čega je prekinuta u ratnom periodu i u decenijama koje su uslijedile nije obnavljana.
Večeras je u Sabornom hramu Preobraženja Gospodnjeg služeno bogosluženje, nakon čega je litija krenula prema Podgljivlju.
Šta Vi mislite o ovome?