Elektrohercegovina imala pune ruke posla: Brojna oštećenja u požarima, odbranjen dalekovod Zupci | Herceg Televizija Trebinje

Društvo

Elektrohercegovina imala pune ruke posla: Brojna oštećenja u požarima, odbranjen dalekovod Zupci

Izvor: rtrs | Datum:27.08.2026.

Pune ruke posla imali su i radnici Elektrohercegovine, koji su stalno na terenu. U samo nekoliko dana u požarima je izgorjelo više od dvadesetak stubova na području Trebinja.

Radnici Elektrohercegovine su odbranili dalekovode Zupce prema Ublima i Turmenti prema selu Orašje.

Svi stubovi su zamijenjeni, kvarovi otklonjeni, a mreža pod naponom.

Posla zbog požara imali su i u Nevesinju, gdje je izgorjelo deset stubova, koji su takođe zamijenjeni, a snabdjevanje električnom energijom uredno.

Svi radnici Elektrohercegovine su prošli obuku za gašenje požara, a obezbjeđena im je i adekvatna oprema za gašenje požara, za RTRS je rekao Milutin Mastilović, izvršni direktor za terenske operacije u ODS Elektrohercegovina Trebinje.


Kategorija: Društvo

Šta Vi mislite o ovome?

NAPOMENA: Sadržaj objavljenih komentara ne predstavlja stavove Herceg RTV već samo autora komentara! Molimo čitaoce da se suzdrže od vrijeđanja, psovanja i vulgarnog izražavanja!

Najčitanije u ovoj kategoriji: